تبلیغات
فراماسونری نقشه شیطان

پیش از این خواندیم که از زمان امام صادق (ع) سازمانی تشکیل شد که امام در رأس آن قرار داشت و در بدنه، وکلایی خالص و با ایمان خدمت می کردند و رابط امام با مردم بودند.

این سازمان که با نام سازمان وکالت به شهرت رسید تا پایان غیبت صغری ادامه داشت و رمز حفظ شیعیان در میان تمام توطئه ها و خونریزی ها به شمار می رود.

نظارت بر عملکرد کارکنان

 نکته ای که در این غلغله بازار چشمگیر است آن است که.......

ادامه دارد

لطفا نظر فراموش نشود

نظارت بر عملکرد کارکنان

 نکته ای که در این غلغله بازار چشمگیر است آن است که امام از کوچکترین حرکت ها بی خبر نمی ماند و در برابر آن عکس العمل نشان می دهد.

برای مثال در «نیشابور» با نماینده ی حضرت امام حسن(ع) - ابراهیم بن عبده - بدرفتاری می‌شود و آن حضرت نامه ی عتاب‌ آمیزی به عموم شیعیان نیشابور می‌نویسد.

در زمانهایی که لازم بوده است وکلا تحت پوشش امنیتی بمانند تا نامشان یا فعالیتهایشان یا فعالیتهای امام فاش نشود، ائمه با فرستادن پیک یا نامه ای آنها را از خطر باخبر می کرده اند و جان وکلا و حیات سازمان را حفظ می کردند.

برای مثال در زمان غیبت صغری، احمد قمی که از وکلای برجسته ی آن دوران به شمار می رود نامه ای از امام دریافت می کند مبتنی بر اینکه فعلاً از پرداخت وجوهات (حق امام و یا اموالی که مردم به امام امانت می دادند) خودداری کند و ملاقاتی نیز با امام نداشته باشد.

وقتی احمد متوجه اوضاع می شود، در رفت و آمدهایش مراقبت می کند. اتفاقاً یکی از جاسوسهای خلیفه با او رو در رو می شود و در ظاهر شیعیان، از او می خواهد نامه ای که دارد را به امام برساند. احمد قمی که وضع را چنین می بیند شناختن امام را کتمان می کند و از این طریق نامش فاش نمی شود.

پس از رفع خطر امام دوباره نامه ای به او می نویسد و از او می خواهد ارتباط را از سر بگیرد.

نظارت دقیق ائمه(ع) باعث می شد کسانی که می‌خواستند به گونه ‌ای به این سازمان ضربه بزنند نتوانند کاری از پیش ببرند.

مناطق تحت سیطره                   

حدود چهار ناحیه ی کلی وجود دارد که یکی «ناحیه ی جزیرة ‌العرب» است که شامل مکه، مدینه، یمن و بحرین می‌شود.

 

«ناحیه ی عراق» که شامل 7 شهر کوفه، بغداد، سامرا، مدائن و نواحی اطراف آن و منطقه ی واسط و بصره و منطقه ی نصیبین و موصل می شود.

 

«ناحیه ی شمال آفریقا» یعنی مصر و مغرب و «ناحیه ی ایران» که بسیار متنوع است؛

 

مهم‌ترین مناطق آن عبارتند از: منطقه ی قم، آبه و ری، قزوین، همدان، دینه‌ور و قرمیسین ـ که نام دو منطقه در نزدیکی کرمانشاه است ـ آذربایجان، اهواز و بالاخره خراسان و ماوراءالنهر که شامل مناطق بیهق (سبزوار)، نیشابور، مرو، بلخ، کابل، سمرقند، کش و بخارا می‌شود.

 

به نظر می‌رسد تقسیم وکلا برای حضور در مناطق مختلف، به اعتبار محدوده ی جغرافیایی است که در آن زمان وجود دارد. اگر به گستردگی حضور وکلا در این مناطق توجه کنیم بیانگر نقش مهم این سازمان و چگونگی رهبری جامعه توسط ائمه(ع) است.

‌ویژگی وکلا

1. وکالا لزوماً از علمای زمان خود نبودند، همانطور که پیش از این اشاره کردیم قدرتهای دیگر مثل پنهان کاری و راز داری بیش از عالم بودن در این سازمان حائز اهمیت بود. در وکالت، امام به دنبال توانایی اجرایی و قدرت مخفی‌کاری افراد بود.

 

2. قدرت برقرار کردن ارتباط با مردم یکی دیگر از ویژگی‌های وکلاست. با توجه به مقدمه‌ای که عرض شد نباید انتظار داشته باشیم وکلا در مناطق شیعه‌نشین نقش علمی ایفا کرده باشند بلکه ایشان بیشتر نقش اجرایی داشته‌اند، البته احتمال دارد جواب سؤالاتی را که می‌دانسته‌اند پاسخ دهند؛ به این صورت که سؤالات را به صورت مکتوب یا شفاهی به امام می‌داده‌اند و جواب را باز می‌گردانده‌اند. اما خلاقیت برای برقراری ارتباط با امام از مشکلات پیچیده ی نواب و وکلا بود.

 

برای مثال یکی از وکلا برای ارتباط با امام حسن عسکری (ع) خود را در غالب هندوانه فروش جا زد تا بتواند نامه ای را به امام برساند.

راز بقای شیعه در وکالت

در عصر حضور ائمه (ع) و عصر غیبت وجود سازمان وکالت اجتناب‌ناپذیر است، به خصوص در دوره‌هایی که ارتباط ائمه با مردم محدود بوده است. شیعه در حقیقت مدیون تلاش نسل‌های قبل خود و تمام نسل‌ها مدیون تلاش‌هایی است که درعصر ائمه(ع) صورت گرفته است. اگر در عصر غیبت صغری سازمان وکالت نبود، شیعه متحیر و سرگردان می‌شد.

شیعه در این زمان به دنبال وسیله‌ای برای ارتباط با امام بود. در بعضی از مناطق شیعه‌نشین ایران مانند منطقه «دینه‌ور» شیعیان فردی به نام «ابوالعباس» را به بغداد می‌فرستند تا نائب حضرت را شناسایی کند چون تنها وسیله ی ارتباطی شیعه با امام همین سازمان وکالت بود.


برچسب ها: امام زمان، حضرت مهدی، ظهور،
[ یکشنبه 4 اردیبهشت 1390 ] [ ساعت 16 و 01 دقیقه و 44 ثانیه ] [ hsmoa ]
کلیه حقوق این وبلاگ متعلق به فراماسونری نقشه شیطان می باشد

درباره وبلاگ

نویسندگان
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب